E-Ticaret hakkında her şey

E-Ticaret Blog

İnternet üzerinden yapılan online alışveriş sistemine “e-ticaret” denir. İnternet üzerinden sanal veya gerçek ürünler satmak için kurulan internet mağazaları. Günümüz de internet üzerinden birçok eşya, giyim, sanal dünya, yemek gibi normal bir alışveriş merkezin de satılan her şeyin internet üzerinden piyasası vardır. Böylelikle bir mağazaya vereceğiniz 5 ila 100bin TL arası kiralardan kurtulmuş olursunuz.

İnternet üzerinden nasıl satış yapabilirim?
Öncelikle bir alan adına ihtiyacınız var. Bu alan adı www.isimkayit.com adresinden alabilirsiniz bu alacağınız alan adı sizin bir nevi mağazanızın adı olacaktır. Onun için alan adını alırken mutlaka satış yapacağınız malzeme ile ilgili olması sizin için faydalı olacaktır. Mesela alan adımızı “giysisatisi.com” olsun burada satacağımız malzemeler giysi olacağından giysi almak için insan gelecektir. Ayrıca satacağınız malzemeyle ilgili bir web site ismi seçince Google sizi bir adım önde çıkartıyor.

Alan adı aldıktan sonra www.isimkayit.com adresinden hosting kiralamayı da ihmal etmeyin alan adınız sorunsuz, güvenli ve 7/24 canlı destek olmasından dolayı harika bir seçim olacaktır. Son olarak ülkemizin maddi piyasasına göre ekonomik fiyatlarına sahiptir.

E-Ticaret sistemi nasıl olmalı?
Bir e-ticaret sistemi başlıca şunlardır;
1-Görsellik
Görsellik, satacağınız bir malzemenin web sitenizde ne kadar güzel ve özenli durursa o kadar insanların beğenisine sunulacaktır.
Siz değerli müşterilerimiz için profesyonel içerikler ve resimler için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

2-Profesyonel E-Ticaret teması
E-ticaret sitenizin kolay anlaşılır bir tema olmalı ve e-ticaretiniz ne kadar profesyonel bir şekilde oluşturulursa o kadar kitleniz çoğalır tabi haliyle siz de fazla miktarlar kazanabilirsiniz.
Siz değerli müşterilerimiz için profesyonel bir web teması için canlı destekten yardım alabilirsiniz.

3-Reklam
E-Ticaret’te en önemli olan unsur reklamdır. Çünkü ne kadar kaliteli yerlere reklam verirseniz o kadar kullanıcıya ulaşırsınız ve bu da size fazla miktarlarda kazançlar sağlayacaktır. Peki nerelere reklam vermeliyim diye soru soracak olursanız. Bilinçsizce reklam vermemeliyiz çünkü bir giysi satıcısıysanız giysi üzerinde olan tasarımcılara eleştirmenlere kısaca giysi sektörlerine reklam vermeniz siteniz adına müthiş gelişme sağlayacaktır. 
Onun için unutmayalım ki mutlaka reklamlar alanımız üzerinde verilmeli mesela Giysi siteniz varken araba sektörüne bulaşmayın. Bu size gelecek kullanıcı sayısındaki beklentileri karşılayamayabilir olabilir. Unutmayın piyasaya nasıl giriş yaparsanız o şekilde devam eder.
Siz değerli müşterilerimiz için profesyonel sosyal medya ve reklam danışmanlığı desteği almak için tıklayınız.

E-Ticaret yapmanın avantajları nelerdir?
Diyelim ki bir mağazanız var. Bu mağazanızda giyim üzerine malzemeler satışı yapıyorsunuz. Günlük mağazanıza maksimum 250 ve 1000’kişi ziyaretçi etmektedir. Eğer insanların çok fazla uğradığı bir caddede değilseniz bu sayı 50 ila 250 kişi arasına kadar düşmektedir. Bu miktarlar müşterilerde aylık maksimum 5000 ila 100 000 TL arasında bir miktar kazandırmaktadır. 
Güzel para değil mi? Fakat öyle değil bir şeyi hesaba katmadık gider maliyeti, bu mağazanın size net geliri anca yarısından bile az olarak gelir çünkü personel parası, personel yemek parası, alacağınız malzemelerin parası, Personellerin sigortaları yüksek vergiler ve en önemlisi vereceğiniz kira 100.000 bin TL Kazandığınız iş yerinizin en az 50 000 TL’si kiraya gidecektir. Tabi buda sizin kazancınızın düşüklüğünü hissettirecek.

İşte e-ticaret burada devreye giriyor. E-Ticaretin gereklilikleriyle yerine getirdiğiniz taktirde kazancınız bir hayli artacaktır çünkü siteniz özenli ve güzel olursa o kadar müşteriniz olacaktır buda sitenize sınırsınız miktarda ziyaret etmesini sağlayacaktır. Çünkü 1 ayda gelen müşteri sayısından kat kat fazlası sizin e-ticaret sitenize 1 günde geleceğinden dolayı muazzam miktarda paralar kazanmanızı sağlayacaktır.

E-Ticaret Sitesi nasıl oluşturabilirim?
Bir e-ticaret sitesine sahip olmak için hosting, alan adı ve en önemlisi bir e-ticaret yazılımına ihtiyaç duyulmaktadır. Ekonomik, hızlı ve dinamik bir e-ticaret sistesine sahip olmak için isimkayit.com adresinden bizimle iletişim kurabilirsiniz. Uzman grafik ve yazılım ekibimiz sayesinde size özel ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan tasarımlar ve projeler oluşturarak hiçbir yazılım ve kod bilgisine sahip olmadan tamamen dinamik ve özgün bir e-ticaret sitesi sahibi olabilirsiniz. Bu e-ticaret sitesi sayesinde dünyanın her yerinden hızlı bir şekilde ürünlerinize ulaşılabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi global pazara sunarak yüksek gelirler elde edebilirsiniz.