Giriş Yap Kayıt Ol

Web Panelleri tanıtım serisi cPanel ve WHM

CPanel ve WHM :
Web sitesine ihtiyaç duyan birçok kişi, sunucuları yönetmek için basit yöntemler istiyor. Birçoğu için, grafik kullanıcı arayüzlerinin (GUI'ler)barındırma ile birlikte sağlanması beklenmektedir. İyi haber şu ki, en iyi hostlardan birçoğu hizmet verirken yanında kontrol panellerini de sunuyor.
Barındırma kontrol panelleri, yöneticilerin veya kullanıcıların bir web tarayıcısının rahatlığında çeşitli sunucu hizmetlerini yönetmesine olanak sağlayan web tabanlı arayüzlerdir.

En yaygın kullanılan barındırma kontrol paneli olan cPanel & WHM ™ hem kullanıcı düzeyinde bir arayüz (cPanel) hem de bir sunucu yönetim arabirimi (WHM) içerir. İki arabirim, son kullanıcılar ve satıcılar için barındırma ve site yönetimi sunmaktadır. cPanel kesinlikle piyasada en popüler kontrol paneli iken web'de yönetim için bir panel gerekmediğini iddia eden insanlarda bulunmaktadır. Bu, daha çok teknoloji meraklıları için geçerli bir düşüncedir. Örneğin, Sistem Yöneticileri, manuel olarak nasıl yapılacağını bildikleri işi kolaylaştıran bir gösterge tablosuna ihtiyaç duymayabilir.

Kullanıcıların engelleri aşmalarına yardımcı olmak ve site sahiplerine keyifli bir yönetim deneyimi kazandırmak cPanel ekibinin en büyük hedefidir. cPanel ekipleri modülerleştirilmiş, esnek panel haline gelmesini sağlayan artımsal hareketler (incremental motions)üzerinde yorulmadan çalışıyorlar.
CPanel ve WHM yalnızca Linux üzerinde desteklense de, Windows desteği bir sanallaştırma kurulumu kullanılarak başarılabilir.

cPanel Özellikleri: 

Yüksek Duyarlı, Hızlı Performans: 
cPanel ekibi, en son sürümlerde hız ve verimliliği ön planda tutmuştur. Bu, önceki sürümle karşılaştırıldığında sürüm 60'da% 25'ten daha fazla bir bellek kullanımının azaltılmasına ve hesap oluşturma veya sonlandırma gibi cPanel ve WHM hesabı ile ilgili özellik hızlarının önceki sürümlerden 10 kat daha hızlı hale gelmiştir.. 

Komut Satırı Araçları: 
Komut satırı yardımcı programlarının eklenmesinden bu yana, cPanel API kodlayıcı olmayan kullanıcılar tarafından kolaylıkla erişilebilir hale geldi. Bir komut satırı kullanırsanız, yeni başlayanlar tarafından dahi entegrasyon için kapıları açan API'yi kullanabilirsiniz.

AutoSSL ve SNI Desteği: 
SSL sertifikaları, sunucunuzdaki her alan için otomatik olarak yüklenir ve güncellenir. Komodo, Let's Encrypt veya başka bir sağlayıcı kullanmak istediğinizde SSL şifreleme ücretsizdir ve sertifikalar cPanel hesabının ömrü boyunca etkin kalır. SNP desteğinin eklenmesiyle, cPanel kullanıcıları / cpanel, / whm ve / webmail yönlendirmeleri için özel sertifikalar alabilirler.

EasyApache 4 ve PHP-FPM: 
EasyApache 4, paketleri ve bağımlılıkları basit ve süper hızlı bir şekilde yönetirken, PHP-FPM, uygulamalarınız için aynı düzeyde hız ve güvenlik uygular.

Yayın Tarihi : 2018-08-02

Benzer Yazılar


Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih edilmeli?

Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih ...

2018-08-01 19:25:18

Windows Plesk Panel Port Değişimi

Windows Plesk Panel Port ...

2018-08-02 00:13:25

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü etkinleştirme

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü ...

2018-08-02 00:20:25

Hemen Alışverişe Başlayın!

Mağazamızdan dilediğiniz gibi web sitenizi oluşturabilirsiniz.