Sunucu barındırma hizmetleri nedir?

Dilimize İngilizce Co-Lacation diye adlandırılmış olan Türkçe karşılığı sunucu barındırma hizmetleri diye Türkçe diline çevrilen hizmet, ortak konum, ortay yer anlamlarına da gelebilmektedir. Sunucu barındırma hizmeti; kesintisiz, yüksek maliyetleri aza indirebilmek için kişi ya da kuruluşların kullandığı sistemlerdir. Veri merkezlerinden alacağınız sunucular sayesinde zorunlu olarak açık kalacak sunucunuzun enerji, internet, bakım ve kontrol maliyetlerini en az seviyesine indirmiş olacaksınız.

Kendi bünyemizde barındırdığımız sunucularımız, özel fiber alt yapımız, bulundurduğumuz donanımların soğutma, kesintisiz elektrik, kesintisiz internet ve bunun dışında oluşabilecek yangın gibi oluşacak hasarlara karşı önlem almış bulunmaktayız. Barındırdığımız sunucumuzda çıkabilecek olası bir yangında sunucu odasına yerleştirilen özel f200 yangın tüpleri el sürmeden otomatik bir şekilde söndürülmektedir. Sunucu odamız 7/24 canlı yayınla video halinde Youtube ve Facebook hesabımızdan canlı yayın olarak izleyebilirsiniz. Ekonomik VDS ve VPS paketlerimiz sayesinde siz değerli müşterilerimizin yanındayız. Canlı destek ekibimiz sayesinde oluşacak bir problemin anlık olarak düzenlenmektedir. Uzman kadromuzla sizlerin her zaman yanınızdayız.


Sunucu barındırma 

Sunucu barındırma sayesinde şirketinizin hızlı ve kesintisiz erişim sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. İstediğiniz zaman rahat bir şekilde istediğiniz herhangi bilgiye kendi sunucunuz tarafından ulaşabilirsiniz.  İnternet üzerinde kullanmak istediğiniz içeriklerin hepsini bu hizmet sayenizde kolaylıkla ve kesintisiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu sunucu ortamı için yapmanız gereken makineler, kabinnetler, jeneratörler, soğutma ve güvenlik sistemleri gibi birçok araçlar gerekmektedir. Bunun için sunucu kiralamak daha az maliyetle daha yüksek performans sağlamaktadır. 

Gelişmekte olan bir şirket ya da web sitesine sahibim ne yapmalıyım? 

Şirketiniz daha yeni ise ya da büyümekte olan bir şirketseniz sunucu barındırma hizmetlerini kullanmanız sizin elektrik, kesintisiz internet, jeneratör, soğutma ve güvelik sistemleri bakımından rahatlığa kavuşturacaktır. Bu sayede performansınızı çok olumlu yönde etkilemektedir. Ayrıca sadece bir web sitesi yönetmek istiyorum diyorsanız da bu sistemi kullanmanızı önermekteyiz.

Sizlere sunmuş olduğumuz hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz eğer isimkayit.com ve ikwebtasarim.com adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.