Giriş Yap Kayıt Ol

SEO nun Anahtarı

Anahtar kelimeler, arama amacımızı nasıl ilettiğimizi ve arama motorlarıyla nasıl etkileşim kurduğumuzu kontrol altına alıyor. Aranacak kelimeleri girdiğimizde arama motoru, girdiğimiz kelimelere göre anahtar kelimeleri almak için sayfaları eşleştirir. Kelimelerin sırası, yazım denetimi, noktalama işaretleri ve büyük harf kullanımı, motorların doğru sayfaları almalarına ve sıralamasına yardımcı olmak için kullandığı ek bilgiler sağlar.
Arama motorları, belirli bir belgenin sorguyla alaka düzeyini belirlemek için sayfalardaki anahtar kelimelerin nasıl kullanıldığını ölçer. Bir sayfanın sıralamalarını optimize etmenin en iyi yollarından biri, sıralamak istediğiniz anahtar kelimelerin başlıklar, metin ve meta verilerde göze çarpan şekilde kullanılmasını sağlamaktır.Genel olarak;

anahtar kelimelerinizi daha spesifik hale getirirken arama sonuçları için rekabeti daraltır ve daha yüksek bir sıralama elde etme şansınızı artırabilirsiniz.

Çevrimiçi aramaların başlangıcından bu yana, webmasterlar, arama motorlarına yanlış yol gösterici bir çaba göstererek anahtar kelimeleri kötüye kullandı. Bu, anahtar kelimeleri "metin doldurma" URL'ler, meta etiketler ve bağlantılar içeriyor demektir.
Ne yazık ki, bu taktik sitenize iyi gelmekten daha çok zarar veriyor. İlk günlerde, arama motorları, anahtar kelimelerin aslında nasıl kullanıldıklarına bakılmaksızın, birincil derecede alaka düzeyi sinyali olarak anahtar kelime kullanımına dayanıyordu.

Günümüzde, arama motorları hala bir insan gibi metni okuyup anlayamasa da, makine öğrenimi bunların idealine yaklaşmalarını sağlamıştır. En iyi uygulama, anahtar kelimelerinizi doğal ve stratejik olarak kullanmaktır (daha ayrıntılı bir örnek verirsek).

Sayfanız "Galata Kulesi" anahtar kelimesini hedefliyorsa, Galata Kulesi'nin kendisi, kulenin geçmişi veya hatta İstanbul otelleri hakkında doğal olarak bilgi içerebilirsiniz. Öte yandan, "Galata Kulesi" sözcüklerini, köpek ıslahıyla ilgili bir sayfa gibi alakasız içeriğe sahip bir sayfaya serpiyorsanız, "Galata Kulesi" için sıralamaya yönelik çabalar uzun, yokuş yukarı bir savaş olacaktır. Anahtar kelimeler kullanmanın amacı, tüm anahtar kelimeler için yüksek sıralamaya değil, insanların sitenizin sağladığı bilgiyi istediklerinde aradıkları anahtar kelimeler için yüksek sıraya yerleşmektir.

Başlık etiketinde en az bir kez  Anahtar kelimeyi başlığın başlangıcına mümkün olduğunca yakın tutmaya çalışın.

Sayfadaki bir resmin alt özniteliğinde de en az bir kez Anahtar kelimeyi kullanmalıyız.  Bu yalnızca web aramasında değil aynı zamanda arama trafiği değerli olan resim aramasında da yardımcı olur.

Yayın Tarihi : 2018-08-02

Benzer Yazılar


Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih edilmeli?

Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih ...

2018-08-01 19:25:18

Windows Plesk Panel Port Değişimi

Windows Plesk Panel Port ...

2018-08-02 00:13:25

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü etkinleştirme

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü ...

2018-08-02 00:20:25

Hemen Alışverişe Başlayın!

Mağazamızdan dilediğiniz gibi web sitenizi oluşturabilirsiniz.