Blog nedir?

Blog  Bölüm

İnsanların bir web sitesine bilgi ve birikimlerini yazdığı sayfaya blog denir. Blog sıralaması son paylaşımdan ilk paylaşıma doğru kronik bir sırayla ilerler. Bloglar konuşma biçiminde bilgi sunmak için veya küçük bir grubu tarafından üretilebilir. Artık kurumsallar tarafından da bloglar üretilmeye başlanmıştır.

Blog neden açılır?

Bloglar, genellikle kişisel olarak açılır. Kendi sayfanız üzerinden bilgi ve birikimlerinizi karşıdaki insanlara aktarmanızı sağlar. Bloglar, ayrıca kurumlar adına da sayfaya giren kişilere bilgi vermek amacıyla da yazılmaktadır.

Blog için kod bilmek lazım mı? 
Herhangi bir kod bilgisine ihtiyacınız olmayacak çünkü sizin için biz hazır dinamik hızlı bir web sitesi tasarlıyoruz.

Blog yazabilmek için ne yapmalıyım?

Öncelikle bir alan adına ihtiyacınız var isimkayit.com sitesinden ardından tabi ki sitenizin güvenliği ve daha hızlı açılmasını sağlamak için alt yapımız dan faydalanabilirsiniz.

Ücretli
Alan adı alımlarından sonra bir blog sitesi için olmazsa olmazı olan göze hoş gelen bir blog sitesi alabilirsiniz bunun için uygun ekonomik koşullara uygun kullanışı kolay anlaşılır istediğiniz dil desteğine mevcut bir blog sitesi hazırlıyoruz.

Ücretsiz
Alan adı işlemlerinden sonra dilerseniz WordPress gibi hazır cmsler kullanarak güzel bir blog sitesi inşa edebilirsiniz.

Blog sitesi üzerinden para kazanabilir miyim?

Elbette kazanabilirsiniz, siteniz üzerinden çeşitli reklamlar vererek para kazanabilirsiniz. Sitenize gelen hit ve reklam anlaşmalarıyla yüksek miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz. 

1-Kurum kuruluş, takipçiler, Satıcılar vs. herkes reklam verebilir.

Herhangi bir kurum kuruluş, takipçi, satıcılar vs. kısmın sizin belirlediğiniz miktarda para vererek sizin siteniz de görüntülenmek istemesidir.

2-Google Adwords üzerinden reklam verebilirsiniz.

Adwords üzerinden vereceğiniz reklamlar Google tarafından olacaktır ve tıklama ve görüntülenme üzerine para vermektedir demek oluyor ki bu ne kadar insan sitenize girerse o kadar gelir kazanırsınız bunun için dinamik, hızlı, güvenli ve göze hoş gelen tasarımlarıma sahip bir web sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Güncel hayatta birçok insanın ve kuruluşun blog sitesi vardır bu kadar blog siteleri arasından ilk sıralarda görünmek harika bir temaya güncel konulara ve blog sitenize biraz fazla vakit ayırmanız gerekecektir ayrıca günlük düzenli bir şekilde blog yazıları yazarak çok fazla insana hitap edebilirsiniz bu sayede maddi kazanç elde edebilirsiniz.