Giriş Yap Kayıt Ol

Backlink Alırken veya Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Google
Backlink satın almayı, link alış verişi yapmayı, kendinize ait siteler arasında backlink gönderip almayı uygun görmez ve kabul etmez.

Backlink Google’daki sıralama faktörleri arasında önemli bir etkendir. Sağlam kaynaklardan gelen backlinkler, ilgili aramada Google’daki sıranızı önemli ölçüde değiştirebilir. Dolayısıyla eğer siz güçlü bir kaynaktan bir şekilde backlink satın alırsanız, Google’ı kandırmaya çalışmış olursunuz. Bu durumda Google o backlink’in hak edilerek değil de satın alındığını tespit edecektir.

Google’ın bilinen 3 algoritmasından biri olan Penguen algoritması, yukarıda örneklerde olduğu gibi doğal yollarla kazanılmayan backlinkler ciddi anlamda savaşmaktadır. Google, şüphelendiği backlinkler için kimi zaman websitelere  ağır cezalar vermekte kimi zaman da gelen backlinkleri yok sayabilmektedir. Her iki durumda da bütün uğraşlarınız çöpe gidebileceği gibi boşa para da harcamış olacaksanız. Kesinlikle backlink paketlerinden uzak durmanızı salık vermekteyiz.

Aldığınız backlinki tıklayan bir kullanıcının, sitenize geldikten sonra herhangi bir kandırılma hissi yaşamaması o backlinki Google algoritmalarında her hangi bir manipülasyon yapmadan aldığınız anlamına gelecektir. Buda o backlinki doğal veya doğal görünümlü yapacaktır.

Satın alınan bir backlinkin, genellikle bir website için işe yaraması ancak başka bir websitesi için işe yaramamasının altında biraz da bu durum var. Kaliteli bir içerik için alınan backlinkten gelen kullanıcının davranışları ile kalitesiz bir içerik için alınan backlinkten gelen kullanıcının davranışları, backlinkin durumunu kolayca açık etmektedir. Bu durumda Google backlinki kabul eder yada görmezden gelebilir

Yayın Tarihi : 2018-08-02

Benzer Yazılar


Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih edilmeli?

Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih ...

2018-08-01 19:25:18

Windows Plesk Panel Port Değişimi

Windows Plesk Panel Port ...

2018-08-02 00:13:25

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü etkinleştirme

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü ...

2018-08-02 00:20:25

Hemen Alışverişe Başlayın!

Mağazamızdan dilediğiniz gibi web sitenizi oluşturabilirsiniz.