Giriş Yap Kayıt Ol

Adwords yolunda 10 adım

İşte anında uygulayabileceğiniz AdWords optimizasyon teknikleri listesi


1)Coğrafik performansa dayalı teklif değiştiricileri uygulayın;
Performans, farklı coğrafi alanlara göre büyük farklılık gösterebilir. Google Analytics, hangi çevrelerin en fazla dönüşüm ve kar elde ettiğine ilişkin bilgi sağlamalıdır; bu nedenle, teklif belirleyicilerinin Analytics verilerine göre AdWords'de kurulması gerekir. Sonuç olarak, daha az kazançlı alanlar daha az bütçe oluşturarak daha karlı coğrafi bölgelere ayrılabilir.

2)Kampanyaları aramak için bir yeniden pazarlama teklifi değiştiricisi uygulayın;
Yeniden pazarlama kampanyaları, yani web sitenizi ziyaret eden ancak dönüşüm sağlamayan kullanıcıları hedefleyen kampanyalar yaygın bir uygulamadır. Web sitesine düzenli bir Google AdWords arama ağı kampanyası aracılığıyla ilk kez gelen ziyaretçilerin yeniden pazarlanması için teklif belirteçleri ayarlamak, reklamlarınızın daha rekabetçi hale gelmesi anlamına gelir. Reklamınız daha üst sıralarda gösterilir ve bu nedenle potansiyel müşterilere daha iyi ulaşırsınız.

3)Test reklamlarını sistematik olarak bölün;
Reklamlar, düzenli olarak yalnızca bölünmüş olmalı, sürekli geliştirilmesi için bir sistemle test edilmelidir. Örneğin, çeşitli başlıkları test edin ve en karlı olanı seçin. Ardından, çeşitli görünen URL'lerle birleştirin ve kazanan kombinasyonu seçin. İşlemi her gün aynı haftanın bir günü veya haftanın her günü, hesap her iki haftada bir kez, hesabın ne kadar verinin biriktiğine bağlı olarak tekrarlayın.

4)Yeni negatif anahtar kelimeler için arama terimi raporunu kontrol edin;
Arama Süresi Raporu, kampanyanın parçası olan anahtar kelimelerin yanı sıra hangi anahtar kelimelerin reklamları tetiklediğini gösterir. Bu rapor, karlı anahtar kelimeleri almak için yardımcı olsa da, negatif anahtar kelime listelerini oluşturmak daha da yararlıdır. Bu, reklamınızın alakasız terimler için gösterilmesini durdurur ve bütçeyi daha iyi kullanmak için kullanır.

5)Hemen çıkma oranı;
Site içi zaman ve sayfa görüntüleme sayılarını kullanarak anahtar kelimeleri değerlendirin. Anahtar kelimelerin potansiyelini yalnızca bir dönüşüm bakış açısından değil, aynı zamanda kullanıcıların anahtar kelimeyi tıkladıktan sonra sitenizde nasıl davrandıklarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu, şimdiye kadar dönüştürmediyse belirli bir anahtar kelimeyi tıklayan kişilere yeniden pazarlama konusunda ne kadar başarılı olabileceğinin iyi bir göstergesidir.

6)Görüntülü reklam hedeflemesinden mobil uygulamaları hariç tutun;
Varsayılan olarak, Google Görüntülü Reklam Ağı kampanyaları otomatik olarak mobil uygulamalarda reklam gösterir. GoldSpot Media'nın Raporuna göre, mobil uygulama banner'larındaki tıklamaların% 50'sinden fazlası yanlışlıkla yapılan tıklamalardır. Görüntülü reklam kampanyalarının bütçesinin yararsız tıklamalara harcanmasından kaçınmak için "GMob Mobile App Google AdWords hedefleme sekmesinde "Geçişsiz Reklamlar" ifadesini tıklayın.

7)Yeniden pazarlama listelerini Google Analytics ile hassaslaştırın;
Yeniden pazarlama kampanyaları, genellikle, web sitesini ziyaret eden, ancak dönüşümü olmayan herkesi hedef alır; ziyaret dört saniye sürse bile. AdWords yeniden pazarlama kampanyalarından alakasız trafiği filtreleyen Google Analytics ile parametreleri ayarlayın. Örneğin, sitede bir dakikadan daha kısa bir süre harcamayan veya yalnızca en az üç web sitesi sayfasını ziyaret eden kişileri hariç tutun.

8)Erişimi en üst düzeye çıkarmak için açık artırma bilgileri kullanın;
Müzayede Bilgileri Raporu, bir kampanya, reklam grubu ve anahtar kelime düzeyinde mevcuttur. Aynı aramalarla teklif veren rakiplerin gösterim miktarını, kampanyaların Google'da kaç kez yüksek gösterildiğini ve daha yüksek bir teklifin Google'da daha yüksek bir konuma neden olup olmayacağını karşılaştırır. Bu rapor, mükemmel bir kıyaslama aracı olmanın yanı sıra, hangi anahtar kelimelerin yüksek rekabete bağlı olarak sıkıntı çektiğini ve bütçenin en etkili şekilde nasıl tahsis edildiğini göstermektedir.

9)Bölünmüş test teklif stratejileri;
Farklı teklif verme stratejileri farklı sonuçlara yol açabilir. Geliştirilmiş TBM (Tıklama başına maliyet) ile manuel teklif verme, edinme başına maliyet teklifi verme veya elle teklif verme ile daha iyi durumda olup olmadığınızı test edin. En iyi strateji seçildikten sonra, en iyi anahtar kelimeler için rekabet seviyesini izleyin ve bir süre sonra bölünmüş testi tekrar gözden geçirin.

10)Mobil kullanıcılar için özel harekete geçirici mesajlar ayarlayın;
Mobil kullanıcılar arama yapmayı tercih eder, bu nedenle reklamdaki harekete geçirici mesaj dikkate alınmalıdır. Örneğin, Daha fazla bilgi için "bize ulaşın" veya "şimdi bizi arayın" deyin. Mobil reklamların harekete geçirici mesajları mobil kullanıcılara uyarlandığı zaman, dönüşüm üretme şansları katlanarak daha yükselecektir.

Yayın Tarihi : 2018-08-02

Benzer Yazılar


Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih edilmeli?

Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih ...

2018-08-01 19:25:18

Windows Plesk Panel Port Değişimi

Windows Plesk Panel Port ...

2018-08-02 00:13:25

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü etkinleştirme

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü ...

2018-08-02 00:20:25

Hemen Alışverişe Başlayın!

Mağazamızdan dilediğiniz gibi web sitenizi oluşturabilirsiniz.