JS Bilgisayarınız desteklemiyor.

BLOG

statik web vs dinamik web

Statik ve Dinamik Web Sitesi Arasındaki Farklılıklar

16 Oca 2018/IK WEB TASARIM
STATİK ve DİNAMİK yapılarda hazırlanan web siteleri temelde aynı görünüyor olsa da kullanım işlevlerine göre farklı alt yapıları bulunmamaktadır. STATİK WEB siteleri oluşturulurken genellikle HTML / CSS dilleri kullanılır ve ağırlıklı olarak resimlerden oluşmaktadır.Dinamik web ...
DEVAMINI OKU
smtp fonksiyonu

SMTP Fonksiyonu Nasıl Kullanılır

11 Oca 2018/IK WEB TASARIM
Sunucularımızda PHP mail fonksiyonu SPAM açığı nedeniyle kapalı gelmektedir. PHP ile mail göndermek için SMTP fonksiyonunu kullanmalısınız.
DEVAMINI OKU
dns cache ns change

DNS Cache ve NS Değişikliği Çözümü

11 Oca 2018/IK WEB TASARIM
- Tarayıcınızın ön belleğini ve geçmişini komple sıfırlayınız. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. - Modeminizi kapatıp 20 saniye sonra yeniden açınız. - Modeminiz ve bilgisayarınız açıldıktan sonra tekrar giriş yapmayı deneyin, eğer halen giriş yapamıyorsanız DNS cacheden dolayı aşağıda ki komutları CMD ekranında uygulayın.
DEVAMINI OKU
Sunucu portları ne işe yarar

FTP'ye Bağlanamama Hatası Nasıl Düzeltilir?

11 Oca 2018/IK WEB TASARIM
Öncelikle kullanıcı adı ve şifrenizin hatalı olmadığından emin olduktan sonra çözüm olarak aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.
DEVAMINI OKU
sunucu portu

Sunucu Portu nedir?

11 Oca 2018/IK WEB TASARIM
Sunucu kurulumu bittikten sonra kullanmayacağınız servisler olmasına rağmen aktif olarak çalışmaya devam etmektedir. Güvenlik nedeni ile kullanmadığınız portları kapatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sunuculardaki en sık kullanılan portlar ve bu portların görevleri aşğıda listelenmiştir.
DEVAMINI OKU