JS Bilgisayarınız desteklemiyor.

ALT YAPI

İSİMKAYIT ekibi olarak hedefimiz ekonomik fiyat ve uzman personel desteğimizi, DGN Teknoloji ve Türk Telekom'a ait Gayrettepe veri merkezinin kesintisiz network altyapısını birleştirip, müşterilerimize kusursuz bir hizmet sunmaktır.

Yüksek teknolojimizi geniş bir yelpazede ihtiyaçlara göre şekillendirerek private data space, co-location sunucu barındırma, dedicated sunucu kiralama, web hosting alanları, sanal sunucular ve geniş bant internet erişim hizmetleri sunuyoruz.

Daha Fazla Hız, Yüksek Performans.

tier 3 datacenter isim kayıt

Network Altyapısı & Firewall

Şehir şebekesinden bağımsız olarak, yeraltı kablolar ile datacenter'a iletilen elektrik enerjisi, paylaşımsız ve fiziksel olarak korunan trafo üzerinden UPS'lere ulaşmaktadır.

Yedekli jenaratör sistemi uzun sürebilecek enerji kesintilerinde belirlenen zaman dilimlerinde sırası ile jenaratörleri çalıştırmakta ve olası arıza durumlarının önüne geçmektedir. Şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir..

Türkiye'de ilk kez kullanılan Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yine projelendirilmesi Juniper ile ortaklaşa hazırlanan networke ulaşmaktadır. Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır. Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir.

isim kayıt sunucu kabin

Donanım Altyapısı

Sunucu altyapımız gerçek sunuculardan oluşmaktadır.
Donanım olarak HP Proline rack tipi kurumsal sunucular kullanmaktayız.
Sunucularımızın büyük bir bölümünün konfigürasyonu;
Intel E5 Çift İşlemci (toplam 16 Core / 12 Core)
E-SSD / SAS Hard Diskler,
256 GB ECC Registered Ram
Bunun yanı sıra aşağıdaki konfigürasyonuna sahip olanlarda mevcuttur.
Intel E3 işlemci
E-SDD / SAS Hard Diskler,
32 GB Ecc Registered RaM

Envanterimizde 400 den fazla gerçek kurumsal sunucu bulunmaktadır. Bu sunucuların 130'dan fazlası standart özelliklere sahip HP sunuculardan oluşmaktadır. Sunucularımızda Windows ve Linux tabanlı hosting hizmetlerini kesintisiz ve en yüksek performans ile verebilmekteyiz. Network güvenlik donanımı olarak Juniper Netscreen model firewall kullanılmaktadır. Sunucularımızın ve network donanımlarımızın tümü kendimize aittir.

Yazılım Altyapısı

İSİMKAYIT sunucuları üzerinde işletim sistemleri, hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullandığımız yazılımların hepsi lisanslıdır. Lisanslı yazılım kullanılmasının en önemli avantajı yazılım güncellemelerinin devamlı olarak tedarik edilebilmesi