Giriş Yap Kayıt Ol

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü etkinleştirme

Çok alternatif varken, Microsoft’un Uzak Masaüstü diğer bilgisayarlara erişmeyi için mükemmel uygun bir seçenektir.
Ancak güvenlik ayarlarının iyi yapıldıktan sonra uzak masaüstü meraklılarının kullanmak için güçlü bir araçtır. Windows Uzak Masaüstü kullandığınızda üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duymazsınız.

Uzak Masaüstü Bağlantısı ile aynı ağa veya İnternet’e bağlı olan ve Windows çalıştıran başka bir bilgisayardan Windows çalıştıran bir bilgisayara bağlanabilirsiniz. Örneğin, iş yerindeki bilgisayarınızın tüm programları, dosyaları ve ağ kaynaklarını evinizdeki bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz ve bunun iş yerindeki bilgisayarınızın karşısında oturmaktan bir farkı yoktur.

Uzak bir bilgisayara bağlanmak için o bilgisayarın açık olması, bir ağ bağlantısına sahip olması, Uzak Masaüstü’nün etkinleştirilmiş olması, uzak bilgisayara ağ erişimine sahip olmanız (bu, İnternet yoluyla olabilir) ve bağlanma izninizin olması gerekir. Bağlanma izni için kullanıcılar listesinde olmanız gerekir. Bir bağlantı başlatmadan önce bağlandığınız bilgisayarın adını aramak ve bilgisayarın güvenlik duvarı aracılığıyla Uzak Masaüstü bağlantılarına izin verildiğinden emin olmak iyi bir fikirdir.

Bir Windows Server'ı yönetmenin birçok yolu vardır, ancak birçok yönetici tam bir GUI yükleyecek ve konsola uzaktan bağlanacaktır.

İlk önce, Sunucu Yöneticisi'ndeki Uzak Masaüstü girişinin yanındaki Devre Dışı Bırak bağlantısını tıklayın. Sunucu Yöneticisi Uzak sayfası açıldığında, bu bilgisayara uzaktan bağlanmaya izin ver seçeneğinin yanındaki radyo düğmesini seçin.


Ardından, sunucuya uzaktan bağlanmasına izin verilen kullanıcıları eklemeniz gerekir. Varsayılan olarak, Uzak Masaüstü'nü etkinleştirdikten sonra şu anda oturum açmış olan kullanıcıya bu hak verilir. Ek kullanıcılar eklemek için Ekle düğmesine tıklayın


Yayın Tarihi : 2018-08-02

Benzer Yazılar


Web Panelleri tanıtım serisi 3: DirectAdmin

Web Panelleri tanıtım serisi 3: ...

2018-08-02 00:44:53

Web Panelleri tanıtım serisi 2 Plesk

Web Panelleri tanıtım serisi 2 ...

2018-08-02 01:00:32

Web Panelleri tanıtım serisi cPanel ve WHM

Web Panelleri tanıtım serisi cPanel ve ...

2018-08-02 01:19:54

Hemen Alışverişe Başlayın!

Mağazamızdan dilediğiniz gibi web sitenizi oluşturabilirsiniz.