Giriş Yap Kayıt Ol

Mobil Tasarım ve optimizasyon araçları

2018'de gördüğümüz en büyük değişikliklerden biri de Google'ın ilk kez mobil indekslemeye geçişi oldu. Bu, Google dizininin artık masaüstü sürümüne kıyasla web sitelerinin mobil sürümünü taraması anlamına geliyor.

Mobil optimizasyon son derece önemli bir sıralama faktörüdür. SearchMetrics'e göre, görünen en iyi 100 alanın tamamının mobil uyumlu çözümleri var.

İçeriğinizin tüm mobil platformlarına duyarlı olduğu ve masaüstü sitenizdeki içerikle özdeşleştiği şimdi her zamankinden daha önemli olacaktır. Mobil uyumlu norm ve tüm web sitelerinin% 85'i artık Google'ın mobil uyumlu olma kriterlerini karşılıyor. Artık web sitenizi daha da geliştirmenin ve mobil cihazlara tam uyumlu hale getirmenin zamanı gelmiştir.

Bir uyarı:

Google'a göre, sitenizin mobil bir sürümünü oluşturmaya devam ediyorsanız, tamamlanıncaya kadar sitenizi yüklemeyin. Web sitenizin kırık veya tamamlanmamış bir mobil sürümünün serbest bırakılması, sıralama işlemlerinize yardımcı olmaktan daha fazla zarar verebilir; web sitenizi yalnızca mobil sürüm hazır olana kadar masaüstünde tutmak daha iyidir.

Sayfa hızı da yine önemli bir önemli sıralama faktörüdür. Mobil web siteleri 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenirken Masaüstü web siteleri 3 saniye veya daha kısa bir sürede yüklenmelidir (SearchMetrics'e göre üst sıralarda yer alan mobil web siteleri masaüstü eşdeğerlerinden yaklaşık bir saniye daha hızlıdır).


Nasıl optimize edilir:


Web sitenizin mobil sürümünü eklemek ve doğrulamak için Google Search Console'u kullanın.

Yapılandırılmış Veri Test Aracını, aynı biçimlendirmenin hem masaüstünüzde hem de mobil sitenizde mevcut olmasını sağlamak için kullana bilirsiniz.
Mobil sitenize txt test aracı kullanarak Googlebot tarafından erişilebilir olduğundan emin olun.
PageSpeed ​​Insights'ı kullanarak sayfa hızınızı test edin. Sayfanız yavaşsa, sıkıştırılmamış içeriği, sayfa hatalarını ve web sitenizi yavaşlatan diğer öğeleri bulmak ve gidermek için bir denetim aracı olarak da kullanabilirsiniz.

Yayın Tarihi : 2018-08-02

Benzer Yazılar


Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih edilmeli?

Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih ...

2018-08-01 19:25:18

Windows Plesk Panel Port Değişimi

Windows Plesk Panel Port ...

2018-08-02 00:13:25

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü etkinleştirme

Uzaktan yönetim için Uzak Masaüstü'nü ...

2018-08-02 00:20:25

Hemen Alışverişe Başlayın!

Mağazamızdan dilediğiniz gibi web sitenizi oluşturabilirsiniz.