Giriş Yap Kayıt Ol

Linux Hostig mi yoksa Windows Hosting mi Tercih edilmeli?


Genellikle web barındırma hizmeti sağlayıcıları iki çeşit hosting sunuyor: Linux hosting ve Windows hosting. Genel olarak Linux hosting, sektördeki en popüler barındırma hizmeti olan paylaşımlı barındırma anlamına gelir. Aslında, web sitelerinin çoğu artık uygun fiyat ve esneklik nedeniyle Linux'u barındırarak ev sahipliği yapıyor. Linux barındırma, WordPress, Zen Cart ve phpBB gibi komut dosyalarını destekleyen PHP ve MySQL ile uyumludur. Öte yandan, Windows barındırma, sunucuların işletim sistemi olarak Windows'u kullanır ve ASP, .NET, Microsoft Access ve Microsoft SQL Server (MSSQL) gibi Windows'a özgü teknolojileri sunar.

Seçtiğiniz barındırma türünün, bilgisayarınızın çalıştırdığı işletim sistemi ile ilgisi yoktur.

Linux ücretsiz açık kaynak kodlu bir sistemdir; Bu nedenle, web barındırma hizmeti sağlayıcılarının, Linux'un barındırma sunucularının işletim sistemi olarak kullanımı için lisans ücreti ödemelerine gerek yoktur. Bu nedenle, web barındırma sağlayıcıları bu tür web barındırma hizmeti için daha düşük fiyatlar sunabilmektedir.

SONUÇ OLARAK HANGİ HOSTING HİZMETİ SEÇMELİSİNİZ?
Bu iki tür barındırma aynı düzeyde karlılık sunar. Bu nedenle, seçtiğiniz barındırma hizmetinin türü, web sitenizin hangi teknolojilere ihtiyacı olduğuna bağlıdır. Örneğin, WordPress ile bir blog başlatmak veya phpBB kullanarak bir çevrimiçi forum kurmak istiyorsanız, Linux hosting sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Ancak, web siteniz MSSQL gibi belirli Microsoft teknolojilerine ihtiyaç duyuyorsa, Windows barındırma hizmetini kullanmanız gerekir.


Yayın Tarihi : 2018-08-01

Benzer Yazılar


Web Panelleri tanıtım serisi 3: DirectAdmin

Web Panelleri tanıtım serisi 3: ...

2018-08-02 00:44:53

Web Panelleri tanıtım serisi 2 Plesk

Web Panelleri tanıtım serisi 2 ...

2018-08-02 01:00:32

Web Panelleri tanıtım serisi cPanel ve WHM

Web Panelleri tanıtım serisi cPanel ve ...

2018-08-02 01:19:54

Hemen Alışverişe Başlayın!

Mağazamızdan dilediğiniz gibi web sitenizi oluşturabilirsiniz.